בחירת רכב חדש

בחירת רכב חדש

קניית רכב חדש הוא שיקול גדול מאוד אצל רוב האוכלוסיה. האם אני צריך? האם זאת לא קנייה יקרה מידי? ועוד שאלות רבות המעסיקות אותנו.

לאחר שקיבלנו את ההחלטה שאנו רוצים לקנות, איך בעצם אנו בוחרים את הרכב המתאים ביותר שיעלה לנו על כל הדרישות? לפני כן אנו בכלל נבדוק מהם התנאים שהרכב החדש צריך לעמוד בהם. לפניכם מגוון של תנאים:

1. כמות הנוסעים באוטו. רווק? או נשוי עם שני ילדים? קודם תבדקו כמה מקומות אתם צריכים ברכב.

2. האם אתם צריכים מטען גדול ברכב? לאופניים או ציוד שאתם צריכים מידי יום.

3. המערכת הפנימית באוטו חשובה לכם? אם לדוגמה אתם אנשי גאג’טים שאוהבים להתעסק עם מסך נגיעה.

4. בטיחות הרכב. לא כדאי לזלזל בבטיחות הרכב. תאונות הדרכים קורות מידי יום ואולי מערכת בטיחות מתקדמת תסייע לכם.

5. מערכת אזעקה מתקדמת. כיום, כמות גניבות הרכבים רק עולה ולכן עדיף לקנות רכב שיש בו את מערכת האזעקה ואבטחה המתקדמת ביותר. מערכת אבטחה כוללת קודן, אזעקה, נעילת     הרכב ואופציות נוספות העשויים להקשות לפרוץ לרכב.

שיקולים נוספים

שיקול נוסף בקניית רכב הוא ירידת הערך שלו. כיום ערך של רכב יורד ב10 – 15 % מידי שנה, וניתן לחשב את המחיר של מכירת הרכב בעוד מס’ מסוים של שנים.

בקניית רכב חדש עלינו לחשוב טוב על מחיר הרכב והאם זה לא ייפגע קשות בנו כשאנו מעוניינים למכור אותו.

נסו להתייעץ עם חברים שקנו בעבר, תשאלו אותם מה הם עשו כשהתעסקו בשאלת קניית רכב. אולי תבקשו מהם לנהוג על רכביהם כדי להרגיש את הרכב המתאים ביותר בשבילכם.

היזכרו ברכבים שכבר נהגתם עליהם. תשאלו את עצמכם את השאלות שרק אתם יכולים לענות עליהם. האם היה לי נוח? האם הרכב היה אמין ולא עשה בעיות? האם צריכת הדלק של חברת מכוניות מסוימת גבוהה או נמוכה?

חישבו על המקומות שבהם תיסעו עם הרכב. האם תיסעו בעיר צפופה או בכבישים מהירים. לדוגמה: אם אתם עובדים בתל אביב וגרים בתל אביב אולי כדאי לכם לרכוש רכב קטן שיעזור לכם למצוא חניה בקלות.

אבזור הרכב הוא נושא חשוב בפני עצמו. חברות המכוניות משפרות את ביצועיהם של הרכבים שלהן, ובאותה מידה את האבזורים בתוך הרכב. מערכת שיוט אוטומטית (הרכב נוסע ללא לחיצה על דוושת הגז), מד מהירות דיגיטלי, מסך נגיעה, מצלמה אחורית לנסיעה אחורה הם רק חלק מהאיבזורים החדשים בימים אלו. כדאי לבדוק האם ברכב החדש קיימים אבזורים אלו, חלקם או בכלל לא. נושא זה חשוב לנהג ואף יעזור לו לנהיגה בטוחה יותר.

רצוי לבדוק את צריכת הדלק של המכונית. אם מכונית מסוימת יקרה באופן יחסי מהאחרות אך צריכת הדלק שלה היא מאוד נמוכה (לדוגמה: מכונית היברידית) אולי כדאי להשקיע ברכב זה.

לאחר שבדקתם את כל הנושאים הללו עליכם לבצע את השלב הסופי ואולי החשוב ביותר: נסיעת מבחן. נסיעת המבחן היא בעצם האישור הסופי שאתם צריכים, האם נוח לנהוג עם האוטו או לא?

למידע נוסף: מכירת רכב באתר שלמה סיקסט

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *