השכרת רכב – איך בוחרים?

השכרת רכב

 

רוצים רכב להשכרה? איך בוחרים? כל המידע שרציתם על השירות

רוצים לנסוע לטיול ואין לכם אוטו? בידיוק גנבו לכם את הרכב ואתם צריכים להגיע לעבודה? הרכב במוסך והוא לא יוצא ממנו בקרוב? אלו ועוד סיבות רבות גורמות לאנשים לבחור בהשכרת רכב.

השכרת רכב הינו תהליך שפועל אל מול חברה מסוימת. רבים האנשים שלא יודעים איך לבחור את הרכב ואינם יודעים הרבה על שירות ההשכרה.

איך בוחרים את הרכב הנכון עבורכם?

קודם כל עליכם לחשוב את מי ישמש האוטו השכור. האם משכירים רכב לעבודה או לטיול משפחתי (זה יעזור לקבוע את גודל הרכב שנבחר).

בנוסף עלינו לדעת מה התקציב שלנו, אם נדע את התקציב נוכל לשלול ולאשר מגוון רחב של מכוניות ובעצם להקל על בחירתנו.

על מנת לצמצם את הוצאות הרכב ניתן לבחור רכב חסכוני בהתאם לכמות הנסיעות שתיסעו איתו, רכב חסכוני בדלק יכול לחסוך לכם מאות שקלים.

בשלב הסופי עליכם לבצע נסיעת מבחן על מנת לראות ולהרגיש האם בכלל הרכב נוח לכם, גם אם הרכב עומד בכל הקריטריונים שלכם, אם הוא לא נוח זה לא שווה כלום.

על מה יש לשים לב –

1. זמן ההשכרה – לכמה זמן אתם משכירים את הרכב. נושא הזמן של ההשכרה חשוב מבחינת המחיר. ככל שמשכירים ליותר זמן כך המחיר עולה. זמן ההשכרה הוא ל24 שעות. אם בחרנו להשכיר רכב לשבוע ובשעה 8:00 ביום שני שכרנו רכב, נאלץ להחזיר את הרכב עד ליום שני בשבוע שלאחריו לא אחרי השעה 8:00

2. עלינו לבדוק את הביטוחים של הרכב. יש סוגי ביטוחים שונים שהבסיסי ביותר הוא ביטוח צד ג’ ונזקי הרכב. קיימים ביטוחים יותר יקרים הכוללים גם השתתפות עצמית וביטוח יותר מקיף במקרה של תאונת דרכים.

3. החזרת הרכב – כשמחזירים רכב שכור על מיכל הדלק להיות מלא (או לפי כמות הדלק שהייתה בו כשהשכרנו אותו), ורצוי לשים לב שלא חרגתם ממגבלת הקילומטרג’.

4. כשאתם מקבלים את הרכב הסתכלו עליו מבחוץ ומבפנים עם עובד של חברת ההשכרה שיירשום בידיוק איך הרכב ניראה והאם יש עליו שריטות או כל דבר אחר שאתם לא ביצעתם. קרו מקרים בהם לקוח שלא הזיק לרכב כלל, שילם קנס על נזק שבכלל לא עשה רק בגלל שלא נרשמו הנזקים על הרכב בתחילת תהליך ההשכרה.

5. בידקו מי יכול לנהוג על הרכב. חלק מחברות הביטוח לא מאשרות לאף אחד חוץ מהבנאדם עצמו שהשכיר את הרכב לנהוג. בחלק מהמקרים ניתן שיהיו עוד נהגים לרכב אך זה בתוספת תשלום. בנוסף בדקו את הביטוח. אם לדוגמה אדם בן 45 משכיר את הרכב ונותן לבנו בן ה18 לנהוג, הוא צריך לבדוק האם הביטוח גם מכסה על נהגים צעירים.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *