יתרונות רכישת משאית בליסינג

יתרונות רכישת משאית בליסינג

ליסינג היא מילה שרובינו מקשרים לאדם הפרטי – בין אם זהו ליסינג פרטי שמאפשר לו לממן רכב חדש גם אם אין ברשותו כסף נזיל, ובין אם זהו ליסינג שמתבצע במטרה להעניק לאחד העובדים רכב כצ’ופר או כחלק מעבודתו. מה שרובינו אינם מכירים הוא את שוק הליסינג המיועד לענף התעשייה בעיקר – ליסינג למשאיות.

ליסינג משאיות הוא אותו ליסינג שמוכר לנו מהרכבים הפרטיים, כאשר ההבדל היחידי הוא סוג הרכב – שכן הוא גדול, עוצמתי וייעודי. גם בעולם זה ישנו ליסינג תפעולי ומימוני, גם כאן לא מעט חברות משתמשות בשירות דרך קבע וגם כאן, היתרונות גדולים. זה הזמן להבין מה התועלת שמציע ליסינג למשאיות.

יתרונות ליסינג למשאיות

הקמת צי תוך זמן קצר

לעיתים, כל מה שצריך עסק כדי לגדול ולהתפתח, הוא הקמה של צי משאיות גדול. אלא מה? הקמה כזו תעלה לו כמה מאות אלפי שקלים ואף מיליונים. מה הוא יכול לעשות? להזמין שורה של משאיות בשיטת הליסינג, ולשלם בכל חודש רק נתח אחד – תשלום אחד – מתוך המחיר הכולל של המשאית (1/36 לרוב). כך, יכול בעל העסק להתמודד ביתר קלות עם ההקמה של הצי החדש שלו.

תחזוקה וטיפולים

כל בעל רכב יודע עד כמה מעצבן להכניס את ה’צעצוע’ לתיקון ועד כמה כל בעיה, גם הקטנה ביותר, יכולה לשבש את היום כולו. כאשר מדובר במשאיות, אשר משתתפות בתהליך העסקי של החברה, עניין זה הופך קריטי עוד יותר. כאן נכנס לתמונה הליסינג התפעולי: ליסינג שמבטיח טיפולים קבועים ותקופתיים, שירות לכל תקלה ופתרון בעיות מהיר. הליסינג התפעולי מבטיח לחוכר מוסך מורשה שיעמוד לרשותו בכל בעיה – וזהו לא סתם מוסך, אלא כזה שמתמחה בטיפול במשאיות.

אספקה קבועה של משאיות חדשות

אין ספק שמשאיות אמורות להחזיק ולשרת את בעליהן למשך שנים. אם לא היה כך המצב, הן בוודאי לא היו כל כך פופולאריות בקהילייה העסקית ובענף התעשייה, שם האמינות והיציבות של כלי העבודה הם מהחשובים ביותר.

ועדיין, הליסינג מאפשר לבעלי צי המשאיות ליהנות מתחלופה קבועה של משאיות, אחת לשלוש שנים (או אחת לתקופה שתיקבע מראש בין הצדדים). כך, יודע חוכר המשאיות, הוא יוכל ליהנות לאורך שנים ממשאיות חדישות, חזקות ועם מינימום בעיות.

הפגיעה מירידת הערך מזערית

כל בעל משאית יודע שהערך של הרכב שברשותו יורד במהירות עצומה. כך זה בשוק המשאיות ואין הרבה מה לעשות נגד זה. אבל, הבחירה בהזמנת ליסינג למשאיות תאפשר להתמודד עם הבעיה הזו בצורה טובה: מאחר שאחת לכל שלוש שנים חוכר המשאיות יכול לקבל משאית חדשה, הוא למעשה נמנע ממכירתה וכך גם מנפילת הערך שלה. אמנם על כל משאית חדשה יצטרך לשלם מחיר מלא – אך לרוב מדובר בתוספת קטנה ובהפסד קטן יותר, לעומת קצב ירידת ערך המשאיות.

ליסינג משאיות ישרות מיבואן

ישנן מספר חברות המציעות ליסינג תפעולי למשאיות בישראל, חלקן פרטיות וחלקן הן יבואני משאיות של מותגים מוכרים לישראל. כל היתרונות שצוינו מעלה קיימות אצל גם אצל היבואן, אך לא רק, ליבואן משאית, למשל, איסוזו סומו המיובא על ידי חברת UTI  משאיות יש אפשרויות רבות יותר להציע לבעל עסק המעוניין לבצע עסקת ליסינג. ליבואן יש רשת מוסכים, אמינות משאיות גבוה יותר, צי רחב ומתחדש, ניסיון עשיר יותר בייעוץ להתאמת משאית לצרכי בעל העסק ועוד.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *