ליסינג פרטי- כיצד לבחור תוכנית מתאימה

ליסינג הוא שיטת מימון לרכבים חדשים. שיטה זו הולכת וצוברת תאוצה גם במגזר הפרטי, שהבין כי מה שטוב לעסקים וארגונים יכול להיות טוב גם לצרכן הפרטי. ואכן, זוהי דרך מצוינת המאפשרת רכישת רכב חדש באמצעות שיטת מימון המקלה על התשלום עליו. מהן התוכניות המוצעות למימון ליסינג פרטי וכיצד לבחור ביניהן?

הדרך למכונית חדשה

ליסינג היא שיטה שהגיעה לישראל בעשורים האחרונים ושימשה בעיקר חברות וארגונים. הרעיון הוא החכרת רכב, ותמורת תשלום חודשי קבוע, קבלת רכבים חדשים לעובדים, טיפולים ותחזוקה שוטפת והאפשרות לשדרג לאחר מספר שנים לרכבים חדשים יותר. לקח זמן עד שהצרכן הישראלי הבין כי שיטה זו טובה גם לפרטיים ואפילו משתלמת מאד. למעשה זו אולי הדרך היחידה בה יכול צרכן פרטי ליהנות מרכב חדש לגמרי, על כל המשתמע מכך ומבלי לחפש אחר פתרונות יצירתיים כדי לעמוד בתשלום בגין הרכב.

השיטה מבוססת על אותו העקרון של ליסינג תפעולי, המשמש לחברות וארגונים, עם מספר נקודות שוני. בבסיס הרעיון מדובר על תשלום מקדמה ולאחריה תשלום חודשי קבוע למשך תקופה מוגדרת. לרוב מדובר על שלוש שנים. בזמן זה נהנה הצרכן מרכב חדש לגמרי. בתום התקופה, באפשרות הצרכן לשלם את היתרה שנותרה לאחר תשלום המקדמה והתשלומים החודשיים הקבועים ולהעביר את הרכב לבעלותו. הוא גם יכול להמשיך באותה השיטה ולעבור לרכב חדש יותר. בניגוד לליסינג תפעולי, עלות הביטוח, הטיפולים, הדלק והאחזקה שוטפת על הרכב חלים על הלקוח.

פתרונות אפשריים

ליסינג פרטי הוא פתרון אידיאלי עבור כל מי שחושק ברכב חדש ויחד עם זאת מתקשה למצוא את המימון כדי לשלם עבורו. באמצעות שיטות המימון השונות, אין כל צורך לקחת הלוואה גדולה מהבנק, הכוללת גם ריביות והעמדת הרכב כבטחון להלוואה. כיום קיימות תוכניות המותאמות באופן אישי ללקוח וליכולותיו, עם תוכנית תשלומים גמישה, הטבות שונות וריבית מופחתת. התהליך מורכב משלושה צעדים הכוללים תשלום מקדמה, בהתאם ליכולותיו של הלקוח, קביעת תוכנית תשלומים חודשית הניתנת לבחירה, כאשר לרוב המקסימום יהיה 36 תשלומים. השלב השלישי מתייחס לסוף התקופה, כאשר בפני הלקוח עומדות כמה אפשרויות, שהן להמשיך עם תוכנית התשלומים ולעבור לרכב חדש יותר, לפרוס בשנית את התשלומים על הרכב הקיים או לשלם את היתרה לתשלום ולהפוך לבעליו של הרכב.

המסלולים בליסינג פרטי הם מגוונים, כאשר הבולטים ביניהם הם:

  • ליסינג צמוד מדד- תשלום חודשי קבוע שמושפע מהמדד ביום התשלום
  • ליסינג במסלול קבוע- תשלום חודשי קבוע שאינה משתנה ואינו צמוד לדבר. כל שינוי במדד, כלפי מעלה או מטה לא משפיע על התשלום. גם רכישת הרכב בתום התקופה, היא במחיר שנקבע מראש ללא השפעה חיצונית כמו מדדים וריביות.

תוכניות ליסינג פרטי מעמידות בפני הצרכן הישראלי את היכולת ליהנות מרכב חדש ואיכותי בעלות שהיא ייחודית ואינה מופרזת, בהתאם ליכולותיו של הלקוח. מדי כמה שנים ניתן להחליף את הרכב ולשדרג אותו וליהנות למעשה מאיכות רכבים אפילו כל החיים.

למידע נוסף: ליסינג מימוני באתר שלמה סיקסט

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *