מה ההבדל בין ליסינג תפעולי לליסינג מימוני.

מהו ליסינג?

שיטת הליסינג ברכבים היא בעצם חכירה של רכב על ידי אדם פרטי או חברה. כלומר השכרה של רכב חדש או של רכב מהשנים האחרונות בתנאים הנגישים את לרכישה עבור אנשים שאינם יכולים לממן רכישת רכב חדש או שאינם מעוניינים בזאת. כמו כן שיטת הליסינג היא נפוצה מאוד בחברות וארגונים המספקים לעובדים רכבים. בליסינג הרכב אינו בבעלות הנהג אלא בבעלות חברת הליסינג. הנהג או הארגון משלמים לחברת הליסינג סכום מסוים מידי חודש לתקופה שנקבעה מראש. בתום התקופה יכול הנהג לרכוש את הרכב או להחזירו לחברת הליסינג. כיום קיימים מספר מסלולי ליסינג עם הבדלים מהותיים ביניהם. נסקור כאן את האפשרות לליסינג תפעולי, ליסינג מימוני ולמי מתאים כל מסלול.

למי מתאים ליסינג תפעולי?

במקרה של ליסינג תפעולי, תקופת השכירות היא בין שנתיים לארבע שנים. במהלך התקופה חברת הליסינג אחראית לכל הקשור ברכב, החל באביזרים השונים, גרר, טסט, האגרות הכרוכות באחזקת הרכב והביטוח. כמו כן, חברת הליסינג מעמידה בפני הבוחרים באפשרות זו שירותי ייעוץ בנושא הטיפול ברכב ומספקת להם רכב חלופי במידת הצורך. במידה והשוכר מעוניין בכך, הוא רשאי להחליף את הרכב ברכב אחר בתוך תקופת הליסינג. באשר לרכישת הרכב, יכול השוכר לרכוש אותו בתוך תקופת הליסינג, בסיומה במחיר שנקבע מראש או להחזיר אותו לחברה. ניתן לומר שאנשים שיבחרו במסלול זה הינם כאלו המעדיפים את הנוחות והרוגע הניתנים על ידי חברת הליסינג בכך שכל ענייני טיפול ותחזוקת הרכב הינם באחריותה. הבחירה במסלול ליסינג תפעולי מתאימה לאנשים שאינם מעוניינים בחוזה ארוך טווח מול חברת הליסינג ומבקשים שקט נפשי בכל הכרוך באחזקת הרכב וטיפולו. ארגונים וחברות רבות בוחרות במסלול הליסינג כמסלול המועדף עליהם בהשכרת רכבים עבור העובדים.

למי מתאים ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני, הוא בעצם רכישת רכב בתשלומים, תקופת השכירות היא למשך ארבע שנים לפחות. האחריות על התשלומים השונים, ההוצאות השוטפות והטיפול ברכב הם באחריות השוכר אך במקרה של תאונה, הפיצוי עובר לחברת הליסינג כיוון שכל עוד לא רכש השוכר את הרכב, האחרון שייך לה. בתום תקופת השכירות, יכול השוכר לרכוש את הרכב בתנאים נוחים. השוכר, יכול להחליף את הרכב בתוך תקופת השכירות אך מהלך כזה יגרור תשלום נוסף. הליסינג המימוני מתאים יותר לאדם פרטי הרואה בעסקת הליסינג השקעה לקראת רכישת רכב משלו. התשלומים במסלול זה יהיו בדרך נמוכים יותר מאשר בליסינג התפעולי, בשל תקופת התשלומים הארוכה יותר וכן בשל העובדה כי כל הטיפולים והאחזקה השוטפת ברכב הם באחריות השוכר ולא ניתנים על ידי חברת הליסינג.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *