מתי נזדקק לבצע שיפוץ גיר אוטומטי

שיפוץ גיר אוטומטי היא אינה פעולה שתבצעו בכל חודש או בכל שנה אך כאשר יהיה צורך לטפל בגיר התקול, חשוב שתדעו כמה פרטים.

?אלו בעיות נפוצות בגיר אוטומטי

שיפוץ גיר אוטומטי נועד לפתור בעיה כלשהי בו, שיכולה לעתים להיות קלה מאוד ולעתים קשה מאוד. הבעיות הללו יכולות להיות תוצאה של שימוש לא נכון בגיר, התקנה לא נכונה או בלאי שיכול לקרות לכל רכב עם הזמן. אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא מחסור בנוזל הילוכים. נוזל הילוכים הוא למעשה הנוזל שנמצא בתיבת ההילוכים והוא זה שמאפשר לגיר לפעול כמו שצריך. יכול להיות שנוזל ההילוכים צריך מילוי וזהמה שגורם לגיר להרעיש, לרעוד או לא להשתלב כמו שצריך. כמו כן יכול להיות שגיר ההילוכים נשבר או שאינו מחובר טוב מה שמצריך טיפול מיידי.

?מתי יש פתרון שאינו כרוך בשיפוץ

לעתים יש פתרונות אחרים שלא מצריכים שיפוץ של הגיר אלא של חלקים אחרים ברכב שהם הגורמים לבעיה. לעתים נדמה שהבעיה היא בגיר אך בסופו של דבר הבעיה לא בגיר אלא במקומות אחרים ברכב כמו למשל בחיבור של ההילוכים לגלגלים או אפילו בלוח המחוונים שלא מכויל. בכל מקרה יש צורך להגיע למוסך מורשה כדי לבדוק את הבעיה ורק כך תוכלו לדעת מה הפתרון הכי טוב עבורכם ומה אתם באמת צריכים. יש לזכור כי שיפוץ גיר אוטומטי גם כאשר מתבצע יכול לכלול החלפה של הגיר או טיפולים פשוטים יותר כך שגם אז יש לכם כמה אפשרויות שלעתים תלויות בכם, כמו למשל מבחינת התקציב שעומד לרשותכם.

?מתי אין ברירה אלא לשפץ את הגיר

יש מקרים בהם הגיר הרוס ויש צורך להחליף אותו. במקרים כאלו לא רק שחשוב להחליף אותו כדי שהנסיעה שלכם תהיה איכותית וחלקה אלא גם לבטיחות בכביש. גיר שלא עובד כמו שצריך יכול להיות בעייתי מאוד ולגרור תאונות שיכולות גם להיות קשות, למרות שלא מדובר בבעיה תאורה ברכב או בעיה בבלמים. ללא שיפוץ גיר אוטומטי יכול להיות שהרכב שלכם לא יוכל לחזור לכביש ולכן אתם חייבים לטפל בו כמה שיותר מהר בלי לסכן את עצמכם ולא את הסביבה. חשוב לזכור כי לא תמיד מוסכים יספרו לכם את האמת לגבי אפשרויות הטיפול בגיר ולכן חשוב לבחור תמיד במוסך אמין ומוכר.

?היכן אפשר לשפץ את הגיר וכמה זה עולה

שיפוץ גיר אוטומטי יכול להתבצע במוסכים מורשים בלבד, מוסכים שמקצועיים בכל מה שקשור לטיפול בגירים מה שלא ניתן לקבל בכל מוסך, בוודאי לא מוסכי מדרכה שפועלים ללא רישיון. חשוב לזכור כי שיפוץ הגיר יכול להיות הרבה יותר טוב כאשר מבצעים אותו תוך כדי בדיקה כללית של הרכב ואז יהיה ניתן לדעת בוודאות מה הבעיה, מה יכול למנוע ממנה לחזור והאם יש עוד חלקים שנפגעו מהבעיה בגיר או שהם אלו שגרמו לבעיה מלכתחילה.