נהיגה בטוחה בחורף

גשם הוא אחד המכשולים הכי מסוכנים שיכולים לעמוד בפני נהגים רבים מיומנים וחדשים. הגשם מפריע מאד בזמן נהיגה במיוחד בימים ממטירים וסוערים שבקושי יש טווח ראייה מה שמחייב זהירות מירבית ומיומנויות מיוחדות כדי לשלוט ברכב ולהימנע מסכנות שעלולות להתרחש כמו החלקות בכבישים, ראייה מוגבלת ותאונות אחרות.

חשוב מאד לציית לכללי נהיגה חשובים במזג אוויר חורפי וקשה אשר יכולים למנוע סכנות חמורות. כללים אלו כמו:

  • בלמים- מערכת הבלמים ברכב היא אחד התנאים החשובים ביותר בתקופת החורף מאחר שהכבישים אינם יבשים ומרוב כלי רכב העוברים זה יכול לגרום להיווצרות שכבה של שמני רכב בכבישים ועם הגשם והמים זה גורם לתופעה של החלקות קשות, מצב שמחייב בלימה זהירה וחזקה במיוחד שתוכל להגן על הרכב ומי בתוכו. לכן חשוב לבדוק את הבלמים במוסך מורשה על מנת להיות בטוחים בנסיעה שלו בתקופת החורף.
  • ווישרים- חלון קדמי הוא המקום שממנו הנהג רואה את הכביש ודרכו שולט בנסיעה שלו, במידה ויש גשם חזק ואין ווישרים תקינים החלון לא יהיה נקי ולא ישמש כלי שליטה בנסיעה , דבר שיכול להוביל למקרים מסוכנים ובלתי הפיכים. לכן חשוב לבדוק לפני כל נסיעה את הווישרים אם עובדים תקין.
  • צמיגים- בטיחות צמיגים לא פחות חשובה מבטיחותם של הבלמים ברכב , מאותה סיבה של החלקה גם צמיגים צריכים להיות תקינים ולא חלקים ומחוקים כך שהנהג יוכל לשלוט ברכב באמצעות צמיגים תקינים. בלמים תקינים וצמיגים לא תקינים ולהפך מגביר את סכנת ההחלקה לכן שני האלמנטים האלו חייבים להיות תקינים ומבוקרים תמיד.
  • מערכת חימום – בדרך כלל במזג אוויר קר וגשום חלונות הרכבים מתמלאים באדים המונעים מהנוסעים לראות מה קורה בחוץ מה שיכול למנוע תופעה זו היא מערכת החימום שברכב כדי לגרום להעלמת שכבת האדים שנערמה על החלונות.
  • מהירות – לנסוע כמה שיותר לאט ולא לנסות לעקוף רכבים אחרים אפילו אם זה מותר במיוחד במידה ומותקן גגון לרכב ועליו ציוד שיכול להוריד את רמת האחיזה על הכביש ויציבות כלי הרכב
  • אורות- חייבים לבדוק מערכת התאורה ברכב ולהשאיר את האורות דולקות גם ביום .
  • זהירות- להתרחק מכבישים מוצפים ומאיזורים המהווים סכנה בחורף, כמו איזורי חול, עפר או כבישים הרריים.
  • ווי גרירה – מומלץ שיהיה ברכב מקום מתאים לווי גרירה למקרה שהרכב נתקע באזור עם בוץ או מים

 ועוד.

לנסוע בזהירות החיים יקרים!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *