קניית רכב יד שנייה

אנשים רבים חולמים על רכב חדש, אך לא לכל אחד יש יכולת פיננסיות לממן רכב שכזה. לכן, האופציה האידיאלית היא לרכוש רכב יד שניה. כך יש סיכוי למצוא את רכב החלומות במחיר סביר, יחסית.

מה צריך לעשות כדי שהקנייה תהיה בטוחה ועד כמה שניתן וכדי להימנע מרכישת “חתול בשק”?

ובכן, לפני חתימה על עסקת רכישה של רכב יד שניה יש לבדוק את הרכב ביסודיות ולוודא שלרכב אין בעיות משמעותיות. מכוניות יד שניה יכולות להיות רעיון מוצלח מאד או בזבוז כספי מוחלט.

בכל רכישה של רכב יד שניה, חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

בדיקת מד האוץ (ספידומטר). כלומר, בדיקת מספר הקילומטרים שהרכב גמא “בשנות חייו”. מידע זה יספק לכם הבנה טובה לגבי השימוש שנעשה ברכב ולגבי מצבו המכאני של המנוע. זאת, משום שספידומטר תקין קשור לקריאת צריכת הדלק של הרכב.

אל תתפתו למראה החיצוני הזוהר. בדקו את המצב המכאני של הרכב אצל בעל מקצוע אמין. חשוב לעבור על רישיונות הרכב והבעלות, ולא להסס לשאול שאלות שנוגעות לבעלות.

שימו לב: רכב זול מדי עלול להתגלות כרכב גנוב, או אפילו רכב שחובר לו יחדיו משתי מכוניות שעברו תאונות קשות. מספרי המנוע והשלדה של הרכב חייבים להתאים למספרים שמופיעים ברישיון הרכב שהונפק על ידי משרד התחבורה.

מחיריהן של מכוניות יד שניה נגזרים ממצבן המכאני. מחירו של רכב שיש בו דליפות מים מהדלתות, או החלונות הקדמיים והאחוריים, יהיה נמוך במיוחד. כיצד מגלים דליפות מים? פשוט, כל מה שצריך לעשות זה להרים את שטיח הרכב ולהביט בנעשה מתחתיו. בדקו אם הרכב עבר תאונה קשה. אם כן הרכב יכול להיות מלכודת מוות. לפעמים ניתן להבחין בעין בלתי מקצועית אם הדלתות הן מקוריות, ובכל מקרה בדיקה אצל מומחה תאפשר לכם לזהות פרט חשוב זה. כמו כן, כשבודקים מכוניות יד שנייה חשוב לשים לב כי המצבר יהיה תקין, שכן החלפת מצברים לרכב כרוכה בעלות נוספת.

חלודה היא אויבו העיקרי של הרכב. מכונית חלודה מתאימה יותר למגרש הגרוטאות מאשר לנסיעה על הכביש. המוכר יכול לנסות להסתיר את בעיות החלודה על ידי שימוש מתוחכם בצבע. המכונית יכולה להיראות בסדר על פני השטח, כדי להסוות את המצב כך שלא תטרחו לבדוק יותר לעומק. וודאו שאתם בודקים מסביב לקשתות הצמיגים בארבעת צידי הרכב. זהו המקום שבו ניתן להבחין בחלודה שהתפתחה. בדקו מתחת לגוף המכונית אם החלודה תפשטה לשם.

אל תבחרו ברכב שלא עומד בדרישות שלכם ולא מספק את הצרכים שלכם. אל תתפתו למחיר הנמוך וללשון החלקה של המוכר, מכירת רכב היא מקצוע ויש מוכרים רבים שהם למעשה סוחרי מכוניות חלקלקים היודעים את העבודה היטב ויכולים לשכנע אתכם באמצעות מילים. קחו את הרכב לבדיקה יסודית במכון בדיקה ניטראלי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *