שיפוץ גיר אוטומטי לרכב

חשיבות חלקי חילוף לרכב ובמיוחד תקינות הגיר נובעת מהיותו אחראי על העברת כוח המנוע אל גלגלי הרכב ובכך לאפשר את נסיעתו. תקלה כל שהיא בגיר אוטומאטי עלולה לסכן את חיי הנוהג והנוסעים באוטו להשבית את הרכב ואולי- חלילה- גם אותם.

אשר על כן כאשר אתם חשים בחיישניכם הדקים כי הגיר מתחיל לצרום, לחרוק או לגמגם ( או הכול ביחד…) חובה עליכם לפנות אל מוסך מקצועי, מורשה ומוסמך לטיפול בגירים אוטומאטיים. שיפוץ גיר אוטומטי לרכב מחייב ידע ומקצועיות.

אי אפשר להפריז בחשיבות הבטיחות בכלל מכלולי הרכב ובפרט בגיר שלו. שימוש תדיר ותכוף ברכב מאיץ את שחיקת מערכותיו ובכללן את תיבת ההילוכים. מדובר במוצר מכאני שיש לו ‘תוחלת חיים’ מוגבלת, קל וחומר כאשר השימוש בה רב וממושך.

בכל מקרה של חשש או חשד לאי תקינות הגיר, מה שמעיד על העדר כשירות של הרכב ולכן בצורך לתקנו לאלתר, עליכם לפנות ללא דיחוי אל מוסך מורשה לתיקון גירים ולשיפוצם. במסגרת הבדיקה תפורק תיבת ההילוכים.רכיביה השונים ייבדקו ביסודיות ובקפידה במקרה הצורך יוחלפו דיסקיות, גלגלי שיניים ומכלולם מכאניים נוספים, בעיות אלו נפוצות בעיקר בגירים אוטומטיים.

אמון ואמינות

על מנת לוודא כי אתם מפקידים את הרכב בידיהם של אנשי מקצוע ישרים ואמינים, בקשו לראותה תעודת הסמכה ולקבל קבלה עם אחריות על החלפים ועל העבודה. כמו כן חשוב  לוודא כי התיקון נעשה בגיר המקורי של הרכב. במקרה שזה בלתי אפשרי- על המוסכניק ליידע אתכם כי נדרשת החלפתו.

על מנת להאט את קצב השחיקה וכדי למנוע ככל שניתן צורך בהחלפת הגיר חשוב לבצע בו טיפול נדרש- לאחר 40.000 קילומטר או לאחר שלוש שנים. במסגרת הטיפול מוחלפים פילטר ושמן המאפשרים הארכת משך התפקוד התקין של הגיר.

עם זאת, גם מי שמקפידים על טיפול מסודר וסדיר בגיר הרכב ובכל זאת עדים לתקלה כל שהיא או אפילו לחשד לקיומה – חייבים לפנות בהקדם האפשרי למכון העוסק בתיקון ושיפוץ גירים. איש מכם ודאי לא מאחל לעצמו להיתקע עם רכב שהגיר המקולקל שלו אינו מאפשר נסיעה  ברכב.

הזהירות היא הצעד הראשון שהכרחי לצעוד אותו במסע הבטיחות, ברגל ובעיקר ברכב , ובעיקר העיקרים, כאשר מדובר ברכב  שלכם. דרך צלחה, בטוחה ובטיחותית.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *